حمل و جابجایی آکواریوم در زمان اسباب کشی

همانطور که می دانید اسباب کشی یکی از کارهاییست که بسیاری از افراد به طور سالیانه و گاهی هر چندسال یکبار با آن درگیر هستند، این کار دشواری هایی را با خود به همراه دارد. شرکت های باربری تهران با هدف تسهیل فرآیند اسباب کشی خدماتی مانند بسته بندی اثاثیه منزل، کارگران حمل بار و انواع خودروهای باربری را ارائه می کنند. علاوه بر جابجایی اثاثیه منزل، برخی از لوازم جانبی مانند گاوصندوق، پیانو و میز بیلیارد به دلیل وزن، ابعاد و حساسیت نیاز به بسته بندی و حمل به طور ویژه دارند. جابجایی حیوانات خانگی نیز به اندازه این لوازم حساس و نیازمند تخصص می باشد و حمل آکواریوم و ماهی نسبت به سایر حیوانات گزینه دشوارتری می باشد زیرا نمی توان آکواریوم را با وجود آب و ماهیان درون آن حرکت داد.

اسباب کشی


حمل آکواریم در زمان اسباب کشی

در زمان اسباب کشی حمل آکواریوم های بزرگ در لیست وسایل دشوار و سنگین برای جابجایی قرار دارد و به دلیل شکنندگی آکواریوم ها حتی سایزهای کوچک آن نیز در این لیست قرار میگیرد. علاوه بر خطر شکستن خود آکواریوم در مراحل اسباب کشی، احتمال رسیدن آسیب به ماهی های درون آن و حتی مرگ نیز وجود دارد بنابراین کمک گرفتن از خدمات یک باربری معتبر و متخصص می تواند تضمینی برای سلامت ماهی ها و جابجایی آکواریوم شما باشد. مانند هر وسیله سنگین دیگر، جابجایی آکواریوم در زمان اسباب کشی نیاز به آماده سازی و انجام مراحل مشخصی دارد که عبارتند از:

1- آماده کردن ماهی: برای آماده کردن ماهی هایتان برای اسباب کشی باید با یک متخصص مشورت کرده و سپس اقدام به حذف مواد زائد و غذای مانده در بدن آنها کنید، اینکار با توقف غذا دادن به آنها در طی دو روز انجام میشود. برای حمل ماهی ها باید آنها را از آکواریوم خارج کرده و در مقداری از آب قبلی آکواریوم در یک سطل پلاستیکی با سوراخ هایی در بالای آن قرار دهید.


2- جابجایی گیاهان و لوازم داخل آکواریوم: تمام لوازم داخل آکواریوم از جمله پمپ، چراغ، سیستم تهویه و گرمایش یا سرمایش را باید از بدنه جدا کرده و آنها خشک کنید. برخی لوازم داخل آکواریوم آب شور مانند صافی نباید خشک شوند و سنگ ها یا مرجان های زنده نیز باید در مقداری از آب آکواریوم قرار گرفته و حمل شوند.


3- بسته بندی آکواریوم: بعد از تخلیه کامل آکواریوم باید داخل و بیرونش را کاملاً تمیز کرده و بگذارید تا خشک شود، برای تمیزی داخل آن می توانید از محلول بسیار رقیق آب و سرکه و برای تمیزی بدنه بیرونی آکواریوم از تمیز کننده های شیمیایی و ضدعفونی کننده ها استفاده کنید. سپس باید آکواریوم را توسط نایلون های حبابدار، فوم یا روزنامه فراوان بپیچید و در کارتن های مخصوص اسباب کشی قرار دهید. اگر برای بسته بندی لوازم خود از شرکت باربری کمک میگیرید آنها نحوه صحیح بسته بندی آکواریوم را انجام می دهند، در غیر اینصورت می توانید از اتوبارهای معتبر کارتن های مناسب آکواریوم با ضخامت مناسب دریافت کنید.


نکاتی برای جابجایی آکواریوم

✔ برای انتخاب محل مناسب آکواریوم در منزل جدی به نکاتی مثل وجود پریز برق در نزدیکی آن دقت کنید. همچنین عرض درب ها و راهروها را برای عبور آکواریوم های بزرگ را در نظر بگیرید.

✔ برای جابجایی آکواریوم و سطل های حاوی ماهی های خود، باید آنها را در جایی با حداقل تکان قرار دهید یا در صورت امکان با خودروی شخصی و با احتیاط بیشتر حملشان کنید.

✔ سطل یا ظرفی که قرار است ماهی در آن قرار گیرد بهتر است پلاستیکی و دارای درب باشد تا هم از شکستن ظرف و هم از بیرون پریدن ماهی ها جلوگیری شود. همچنین این محفظه حمل باید منافذی برای رسیدن اکسیژن به ماهی داشته و هوای آزاد در خودرو نیز جریان داشته باشد.

حمل آکواریوم

✔ بر اساس اندازه ماهی ها ظرف حمل آنها را انتخاب کنید و تعداد زیادی از آنها را در یک ظرف قرار ندهید.

✔ ماهی ها نسبت به تغییرات محیط زندگیشان بسیار حساسند، اگر ممکن است مقداری از آب آکواریوم را برای انتقال به محل جدید همراه داشته باشید.

✔ اگر در زمان اسباب کشی شرایط برایتان دشوار است و زمان کمی دارید، میتوانید ماهی های خود را به دوستان و آشنایان خود بسپارید و در زمان مناسبی آنها را با وسیله نقلیه شخصی به خانه جدید انتقال دهید.

✔ آماده سازی ماهی ها و بسته بندی آکواریوم در اسباب کشی بهتر است به عنوان آخرین مراحل انجام شود تا ماهی ها زمان کمتری را خارج محیط زندگی خود باشند.

✔ پس از جابجایی باید در اولین فرصت آماده سازی آکواریوم به شکل مطلوب انجام شده و ماهی ها در محیط زندگی خود با شرایط قبلی مانند وجود سیستم تهویه و گیاهان و ... قرار گیرند.

✔ بعد از اتمام اسباب کشی و جابجایی آکواریوم در بازه های زمانی بسیار کوتاهی شرایط ماهی ها را چک کنید تا از سلامت آنها مطمئن شوید.

✔ در صورت بهره گیری از خدمات اسباب کشی شرکت های باربری آنها را از وجود آکواریوم مطلع سازید و بخواهید شرایط بسته بندی و حمل آن را مهیا کنند.

✔ در مورد زمان، تغذیه و جابجایی ماهی ها، نحوه جداسازی و سرهم کردن قطعات آکواریوم بهتر است از یک متخصص مشورت بگیرید تا بدون هیچ مشکلی اسباب کشی تان به پایان برسد.


نکات مهم در باربری شمال تهران

نکات مهم در باربری شمال تهران

شرکت اتوبار و باربری تهران تیک بار، از ابتدای تاسیس در مناطق مختلف تهران در زمینه های باربری تهران، حمل بار به شهرستان، شرکت خدمات اسباب کشی (حمل و جابجایی اثاثیه) ، خدمات بسته بندی و سایر خدمات مشابه در این زمینه ها فعال بوده و با داشتن شعبه های مختلف در مناطق مختلف تهران، همراه تلاش دارد که با بهترین کیفیت در خدمت مشتریان گرامی باشد
ترفندهایی برای چیدن اثاثیه پس از اسباب کشی

ترفندهایی برای چیدن اثاثیه پس از اسباب کشی

یکی از اذیت کننده ترین مسائلی که در اثاث کشی و پس از جا به جایی به منزل یا دفتر جدید بسیار سخت است ،سرگردانی در میان جعبه ها و کارتن‌ها و وسایلی است که در هر گوشه قرار داده‌ می شود.
جعبه و کارتن اسباب کشی

جعبه و کارتن اسباب کشی

یکی از نکاتی که پیش از استفاده از خدمات باربری تهران و یا حمل بار به شهرستان، باید در نظر گرفته شود، استفاده از جعبه و یا کارتن های مناسب جهت اسباب کشی است. بطوری که یکی از موارد بسیار مهم جهت این امور به شمار می رود.
بسته بندی انواع مدل های کفش در هنگام اسباب کشی

بسته بندی انواع مدل های کفش در هنگام اسباب کشی

مطمئنا هر فردی در منزل چند جفت کفش دارد که این تعداد با افزایش تعداد افراد خانواده بیشتر می شود. به منظور عدم آسیب به هر یک از کفش ها در هنگام اسباب کشی و باربری می بایست اقداماتی انجام گیرد که ما در این مقاله به این مسئله خواهیم پرداخت.بنابراین
}