حمل بار به خارج از کشور، نوعی خدمات باربری است که برای افرادی که می خواهند اقدام به ارسال بار به کشورهای خارجی کنند، صورت می گیرد. این خدمات در حالت کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

کارگو (cargo)
فریت بار (freight)

حال ممکن است که بپرسید: کارگو چیست؟ فریت بار چیست؟ تفاوت این دو نوع خدمات حمل بار به خارج از کشور چیست؟ چگونه می  توان به کشورهای دیگر بار و اثاثیه ای که امکان حمل آنها از طریق چمدان و یا لوازم سفر وجود ندارد، را ارسال کرد؟ 
شاید بتوان گفت که نکته اصلی و مشترک این دو نوع خدمات در حقیقت باربری به خارج از کشور است. اما خدمات کارگو و فریت بار با یکدیگر تفاوت دارند:

کارگو:

خدمات بسته بندی و ارسال بار (شامل کالاها و اجناس) به خارج از کشور برای بازرگانان و تجار است. 

فریت بار:

خدمات بسته بندی و ارسال بار به خارج از کشور برای افرادی است که قصد ارسال وسایل و اثاثیه منزل خود به کشورهای دیگر را دارند. 

در حقیقت فریت بار برای اشخاص حقیقی صورت می گیرد که قصد اسباب کشی به خارج از کشور و ارسال وسایل زندگی خود (یعنی لوازم منزل) دارند. تصور کنید که فردی قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی - برای مثال آلمان - را دارد. این فرد می تواند بخش یا تمام وسایل و لوازم زندگی خود را (مانند لوازم صوتی تصویری، لوازم آشپزخانه، لوازم شخصی، فرش و قالی، حتی مبلمان و میز و صندلی و غیره) را به آلمان و محل جدید زندگی خود بفرستد. به عبارت بهتر اقدام به ارسال بار به آلمان کند. 

در این زمینه فرد مورد نظر باید جهت خدمات فریب بار به آلمان اقدام کند. به این ترتیب پس از تماس با شرکتهایی که خدمات فریت بار به اروپا را انجام می دهند، خدمات زیر برای وی انجام خواهد شد:

بسته بندی وسایل و اثاثیه 
ارسال بار به فرودگاه و سپس به مقصد

خدمات فریت بار امروزه توسط بسیاری از شرکتها از جمله شرکتهای هواپیمایی معروف داخلی و خارجی انجام می شود. البته معمولا جهت استفاده از این خدمات، چند روز پیش از پرواز مورد نظر انجام می شود. مثلا اگر قصد ارسال بار به سوئد را دارید، باید ضمن هماهنگی های اولیه، چند روز قبل از پرواز اقدام به هماهنگی های اولیه و فریت بار جهت ارسال به کشور سوئد کنید. البته کارکنان شرکتهای ارائه دهنده این خدمات، راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد و جای نگرانی نیست. 

اما خدمات کارگو در حقیقت آماده سازی و ارسال بار و کالاهای تجار و بازرگانانی است که به منظور واردات یا صادرات کالا اقدام به رزرو این خدمات می کنند. خدمات کارگو شامل طیف وسیعی از انواع کالاها و اجناس می شود. از حیوانات زنده تا قطعات خودرو و یا از کتاب و لوازم تحریر تا لوازم ساختمانی و... بطور خلاصه هر کالا و جنسی که در بازار مشاهده می کنید (چه ساخت داخل کشور و یا خارج از کشور) قابلیت ارسال با استفاده از خدمات کارگو را دارند. امروزه کارگو بخش مهمی از خدمات حمل بار به خارج از کشور را تشکیل می دهد. این امر نه تنها در مورد ایران بلکه در مورد بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز صدق می کند. چرا که کسانی که به امور تجارت و خرید و فروش اجناس از کشورهای دیگر مشغولند، از طرق مختلف کالاها و اجناس مورد نظر خود را از کشور صادر و یا به آن وارد می کنند. 
اما خدمات حمل بار به خارج از کشور در حالت کلی از سه طریق صورت می گیرد:

حمل بار هوایی
حمل بار زمینی
حمل بار دریایی

در حقیقت هم فریت بار و هم کارگو می توانند از هر یک از سه طریق نام برده انجام شوند. اما تفاوت هایی در این میان وجود دارند.

حمل بار به خارج از کشور

حمل بار به خارج از کشور از طریق هوایی:

خدمات هوایی کارگو یا حمل بار تجاری بصورت هوایی، با استفاده از هواپیماهای باری بزرگ و مخصوصی صورت می گیرد. از جمله هواپیماهای آنتونوف و ایلیوشین که در سطح جهان امروزه مورد استفاده قرار می گیرند و دارای ایمنی پرواز بالا و همچنین ظرفیت بالایی جهت حمل و نقل بار بین کشورهای مختلف جهان را دارند. 
اما خدمات فریت بار برای مسافرانی که می خواهند لوازم زندگی خود را به کشورهای دیگر ارسال کنند، معمولا از طریق هواپیماهای مسافربری صورت می گیرد. 
حمل بار از طریق هوایی معمولا به عنوان پر طرفدارترین و به صرفه ترین شیوه حمل بار به خارج از کشور شناخته می شود. 

حمل بار به خارج از کشور از طریق زمینی:

این شیوه معمولا جهت ارسال بار به کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، ارمنستان، عراق و غیره صورت می گیرد. به این ترتیب تجاری و یا مسافرانی که قصد استفاده از خدمات حمل بار به خارج را دارند، می توانند با پرداخت هزینه های مربوطه از این خدمات بهره مند شوند. 
اما در نظر داشته باشید که جهت خدمات کارگو زمینی و حمل بار و اثاثیه مسافران از این طریق نیاز به پرداخت کلیه هزینه های کامیون و یا تریلی های باری است. لذا چنانچه حجم بار و یا اجناس شما چندان زیاد نیست و از طرف دیگر جهت ارسال بار به کشور مقصد عجله دارید، این روش گزینه مناسبی نیست و ارسال بار هوایی به صرفه تر و سریع تر است. 

حمل بار به خارج از کشور از طریق دریایی:

این روش می تواند جهت حمل بار مسافران و یا خدمات کارگو مورد استفاده قرار گیرد. در این روش اجناس و یا بار مسافران و یا بازرگانان (تجار و یا شرکتهای تجاری و بازرگانی) بسته بندی و آماده حمل شده و از طریق کانتینرهای مخصوص و سپس کشتی های باری به کشور مقصد ارسال می شوند. 

امروزه بسیاری از اشخاص حقیقی و یا حقوقی که قصد ارسال بار به خارج از ایران را دارند روش اول یعنی ارسال بار هوایی را انتخاب می کنند. اما روش های دیگر نیز برای برخی افراد یا شرکتها می تواند گزینه مناسبی باشد. به ویژه اشخاصی که وسایل و بارهای حجیم و سنگین زیادی - مانند مبلمان، کمدهای بزرگ و یا میزهای نهارخوری بزرگ - دارند. 

هزینه باربری به خارج از کشور:

قیمت و هزینه حمل بار به خارج از کشور بستگی به چند عامل تعیین کننده در محاسبه و ارزیابی آن دارد. از جمله:

نوع و روش باربری به خارج از کشور (هوایی، زمینی و یا دریایی)
حجم و مقدار اجناس و یا کالاها
نوع اجناس
نرخ های پایه شرکتهای کارگو 

هزینه حمل و نقل وسایل و اثاثیه یا کالاهایی که از طریق خدمات باربری و حمل بار به خارج از کشور ارسال می شوند، بر اساس واحد کیلوگرم محاسبه می گردد. جهت استعلام قیمت خدمات حمل بار به کشورهای خارجی (آسیا، اروپا و یا سایر مناطق جهان) می توانید با شرکتهای ارائه دهنده این خدمات تماس و از آنها درباره آخرین قیمت ها و همچنین نوع خدمات و سرویس دهی آنها بپرسید.

در ادامه از شما دعوت می کنیم که به سایر مطالب ما در این زمینه مراجعه و یا جهت رزرو خدمات حمل بار به خارج از ایران و خدمات کارگو با همکاران ما در شرکت باربری تهران تیک بار تماس بگیرید. 

حمل بار به کشورهای اروپایی

حمل بار به کشورهای اروپایی

حمل بار به کشورهای اروپایی امروزه نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر جهان که مسافران و یا بازرگانان قصد ارسال بار به اروپا را دارند، رواج دارد. امروزه خدمات حمل بار به اروپا نیز همانند بسیاری از نقاط دیگر جهان از طریق دو سرویس دهی صورت می گیرد:

فریت بار به اروپا
کارگو به اروپا

در هر دو حالت ما در خدمت شما هستیم. کلیه مسافران محترم و تجار گرامی و همچنین شرکتها، موسسات، سازمان ها و ... که قصد ارسال بار به اروپا را دارند، می توانند جهت رزرو این خدمات و گذراندن مراحل اولیه اداری آن با همکاران ما در شرکت باربری تهران تیک بار تماس بگیرند. سرویس دهی ما در زمینه حمل بار به خارج از کشور، به کشورهای اروپایی با کیفیت مناسب صورت می گیرد و ضمن رعایت کلیه اصول و استانداردهای مهم در این زمینه کلیه محموله ها را به سلامت به مقصد مورد نظر شما می رسانیم. ارسال بار از ایران به اروپا از سه طریق صورت می گیرد:

حمل بار زمینی به اروپا
حمل بار دریایی به اروپا
حمل بار هوایی به اروپا

حمل بار به کشورهای اروپایی

حمل بار زمینی به اروپا:

ارسال بار بصورت زمینی به اروپا از طریق کشورهای قفقاز و یا ترکیه (در بیشتر موارد ترکیه) صورت می گیرد. البته این مسئله بستگی به مقصد و مسافت بین ایران و کشور مقصد نیز دارد. کلیه لوازم و وسایل و همچنین انواع کالاها و اجناس جهت ترانزیت و صادرات را می  توان براحتی از طریق مسیرهای زمینی به کشورهای اروپایی ارسال کرد. 
ارسال بار زمینی به اروپا از طریق خودروهای باری مجهز مانند کامیون و تریلی صورت می گیرد. حمل بار به این ترتیب از طریق جاده ها و بزرگراه های کشورهای اروپایی صورت می گیرد که البته بسته به اینکه فاصله کشور مقصد تا ایران چقدر است، مدت زمان رسیدن بار به مقصد نیز طول می کشد. 

حمل بار زمینی به کشورهای اروپایی، مزایای زیادی از لحاظ هزینه نهایی و یا مدت زمان ارسال بار دارد و ترانزیت و صادرات برخی از کالاها به کشورهای قاره اروپا، از این طریق صورت می گیرد. به همین جهت برخی از بازرگانان و یا شرکتهای تجاری این نوع خدمات را مورد استفاده قرار می دهند. 

حمل بار دریایی به اروپا:

ارسال بار از طریق دریا جهت ارسال به بسیاری از کشورها گزینه بسیار مفیدی است به ویژه برای افراد حقیقی یا حقوقی که قصد ارسال وسایل و یا اجناس حجیم با مقادیر نسبتا زیاد به مقصد را دارند. حمل بار در بندرگاه ها معمولا از طریق کانتینرهای باری به درون کشتی های باری صورت می گیرد. به ویژه در هنگام صادرات و واردات کالا میان کشورهای مختلف جهان. کشورهای اروپایی نیز از این امر مستثنی نیستند و همواره صادرات و واردات کالاهای تجاری به بندرهای کشورهای اروپایی هر روزه از طریق کشتی های بزرگ حمل بار صورت می گیرد. 

حمل و ارسال بار به این ترتیب به ویژه جهت ارسال به کشورهایی مانند انگلستان، ایرلند، کشورهای اسکاندیناوی، آلمان، هلند، بلژیک، اسپانیا، پرتقال، فرانسه، ایتالیا و ... بسیار مناسب و به صرفه است. ایمنی باربری دریایی به اروپا و هزینه های مناسب آن، امروزه کاملا برای مسافران و تجار امری محرز است و به همین جهت بسیاری از اشخاص حقیقی و یا حقوقی از این طریق جهت ارسال بار به اروپا اقدام می کنند. 

حمل بار به اروپا

حمل بار هوایی به اروپا:

باربری هوایی یا ترانزیت بار هوایی به اروپا یکی از پرطرفدارترین روش های ارسال بار به اروپاست. مخصوصا برای مسافرانی که قصد فریت بار به اروپا را دارند و یا تاجرانی که بار و محموله های باری آنها براحتی از طریق خدمات کارگو هوایی قابل حمل و نقل به اروپا می باشد. باربری و حمل و نقل هوایی به اروپا مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

سرعت بالای ارسال بار و محموله به اروپا
قیمت و تعرفه های مناسب
تعدد شرکتهای مختلف ارائه دهنده خدمات فریت بار و یا کارگو برای اروپا
قابلیت پیگیری از طریق دفاتر فرودگاه ها

به دلایل نام برده بسیاری از مسافران و برخ یاز شرکتهای بازرگانی و یا غیر بازرگانی که قصد استفاده از خدمات حمل بار به کشورهای اروپایی را دارند، از خدمات هوایی بار استفاده می کنند. 

البته در نهایت اینکه کدام روش جهت ارسال بار به اروپا انتخاب شود مسئله ایست که وابسته به شرایط مختلفی است از جمله: دیدگاه های خود شخص (مسافر و یا تجار محترم)، هزینه ای که قادر به پرداخت به آن هستند، و همچنین مدت زمانی که می خواهند بار آنها به مقصد برسد. 

شرکت باربری تهران تیک بار با سالها تجربه در زمینه کلیه خدمات حمل بار به اروپا در خدمت شماست. 

حمل بار به کشورهای آسیایی

حمل بار به کشورهای آسیایی

حمل بار به کشورهای آسیایی امروزه جزء مهمی از خدمات حمل بار به خارج از کشور است. کشور ما ایران، نیز کشوری آسیایی است که با قرار داشتن در موقعیتی استراتژیک از لحاظ جغرافیایی و دسترسی به آبهای خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر (دریای مازندران) و همچنین همسایگی با کشورهای مختلف با وضعیت آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی و اجتماعی متفاوت، مانند عراق، ترکیه، ارمنستان، ترکمنستان، افغانستان و ... یکی از بهترین کشورهای این قاره از جهت ترانزیت کالا و باربری بین المللی است. 

اما کشورهای آسیایی از لحاظ روابط تجاری و یا گردشگری با کشورمان ایران دارای چند دسته هستند و هر دسته دارای مسیری متفاوت و جدا به کشورمان از جهت حمل و نقل کالا می باشند. برای مثال کشورهای شرق آسیا مانند چین، ژاپن و کره جنوبی که کشورمان از دهه ها قبل با آنها در زمینه روابط تجاری و بازرگانی در ارتباط بوده، عمدتا مسیرهای دریایی و یا هوایی جهت حمل بار به کشورهای مذکور مورد استفاده قرار می گرفته اما برعکس کشورهای همسایه ایران - برای مثال ترکیه - عمدتا مسیرهای حمل بار به آنها زمینی است و از این طریق بیشتر کالاها و اجناس بین دو کشور رد و بدل می شود. 
اما برخی از کشورهای آسیایی دیگر که کشورمان با آنها مرزهای آبی و دریایی دارد، برعکس عمدتا صادرات و واردات کالا به آنها از طریق مسیرهای دریایی صورت می گیرد. مانند امارت متحده عربی (دبی و سایر شهرهای مهم و بندری این کشور) 

به همین جهت باربری و حمل بار به کشورهای آسیایی همانند بسیاری از مناطق و یا قاره های دیگر جهان عمدتا از سه طریق می تواند صورت بگیرد:

حمل بار به کشورهای آسیایی از طریق زمینی
حمل بار به کشورهای آسیایی از طریق هوایی
حمل بار به کشورهای آسیایی از طریق دریایی

همانطور که می دانید هر یک از این سه روش مزایا و معایب خاص خود (از لحاظ مدت زمان حمل، مسائل ایمنی) و همچنین هزینه های مختلفی برای صاحبان اجناس و کالاها دارند. بنابراین مدت زمان و هزینه حمل بار به کشورهای آسیایی متفاوت است. برای مثال هزینه حمل بار از ایران به چین با هزینه حمل بار از ایران به دبی متفاوت است. با اینکه باربری بین المللی و جابجایی بار از ایران به هر دو کشور عمدتا بصورت دریایی صورت می گیرد. 

به همین جهت در صورتی که شما قصد جابجایی و ارسال بار از ایران به هر یک از کشورهای آسیایی را دارید، می توانید با در نظر گرفتن مسافت میان ایران و کشور مقصد و همچنین نوع خدماتی که می خواهید از آنها استفاده کنید، از قبل خودتان را آماده کنید. خدمات حمل بار به آسیا شامل هر دو حالت زیر می شود:

فریت بار به کشورهای آسیایی
خدمات کارگو به کشورهای آسیایی

کلیه مسافران و یا تجار محترم که قصد اسباب کشی و باربری به خارج از کشور و یا ارسال کالا و اجناس خود را دارند می توانند در اسرع وقت با همکاران ما در شرکت باربری تهران تیک بار تماس گرفته و جهت انجام مراحل اداری و قانونی اقدام کنند. 

حمل بار به کشورهای آسیایی

حمل بار مسافران به کشورهای آسیایی:

کلیه اشخاصی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل به کشورهای آسیایی را دارند و به این منظور قصد حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور در قاره آسیا را دارند، می توانند بصورت زمینی، دریایی و یا هوایی وسایل و یا اثاثیه زندگی و یا لوازم کار خود را به کشور مورد نظر ارسال کنند. 
چه کشورهایی که همسایه زمینی و یا دریایی ایران هستند و چه کشورهای شرق و یا جنوب شرقی آسیا. در هر صورت، جهت بسته بندی و حمل بار به کشورهای آسیا می توانید بر روی ما حساب باز کنید. 

کارگو به کشورهای آسیایی:

همانطور که در بخش های دیگر سایت نوشته ایم، خدمات کارگو جهت بازرگانان و تجار بین المللی که در زمینه صادرات و واردات فعالیت دارند، صورت می گیرد. در حقیقت منظور از خدمات کارگو خدمات باربری و حمل بار بازرگانان و تجار شامل انواع اجناس و کالاها به مقصد خارج از کشور است. این خدمات جهت صادرات و یا ترانزیت کالا صورت می گیرد. 
امروزه در سطح جهان به ویژه کشورهای آسیایی، با گسترش تکنولوژی و ساخت و تولید و همچنین صادرات و واردات کشورهای مختلف از یکدیگر، مسئله حمل و ارسال اجناس اهمیت زیادی دارد. اگر دقت کنید براحتی متوجه خواهید شد که بسیاری از لوازم و وسایلی که هر روزه در منزل و یا محل کار و تحصیل با آنها سر و کار داریم، در حقیقت محصولاتی هستند که از کشورهای دیگر به ایران صادر شده اند. از جمله: قطعات و لوازم خودرو، لوازم صوتی تصویری، کامپیوتر و لپ تاپ، موبایل، لوازم برقی، لوازم آشپزخانه، تلفن، پوشاک و غیره...

اما برعکس مسئله ارسال بار و صادرات اجناس با استفاده از خدمات کارگو اهمیت زیادی دارد. به ویژه به کشورهای آسیایی که خوشبختانه اکثرا روابط بسیار خوبی نیز با کشور ما دارند. به همین جهت با داشتن امنیت بالا در زمینه حمل کالا و اجناس به کشورهای آسیایی می توانید با خیال راحت جهت بسته بندی و ارسال آنها اقدام کنید. 

هزینه حمل بار به کشورهای آسیایی:

هزینه حمل بار به کشورهای دیگر آسیا به چند عامل بستگی دارد:

نوع خدمات مورد نظر (کارگو یا فریت بار)
روش حمل بار و اجناس: زمینی، هوایی و یا دریایی
بیمه باربری
مسافت کشور مبداء و مقصد
حجم و مقدار وسایل و یا اجناس مشتریان (که بر حسب واحد کیلوگرم محاسبه می شود)

جهت مشاوره در زمینه قیمت و هزینه خدمات باربری و حمل بار به کشورهای آسیایی می توانید با همکاران ما در شرکت باربری تهران تیک بار، صحبت و از آنها در این زمینه بپرسید.  

دانستنی های مرتبط